Finansowanie aut osobowych

Wybierz swój sposób a my przygotujemy oferty

Wąska i profesjonalna oferta na finansowanie aut osobowych nowych i używanych

SSSFinansuj swoje auto z AutoCentrum!

KLIKNIJ W PRZYCISK

Każdy samochód wystawiony na portalu możesz sfinansować - w tym celu kliknij w przycisk „Zamów finansowanie” przy aucie, które Cię interesuje.

LEASING CZY NAJEM?

Masz do wyboru dwa najpopularniejsze bo najkorzystniejsze rozwiązania – auto leasing dla nowych i używanych oraz najem długoterminowy dla nowych aut.

NA INNE SAMOCHODY NIŻ...

Jeśli interesuje Cię pozyskanie finansowania na auto, które nie znajduje się w naszej ofercie - jesteś w dobrym miejscu. Tutaj dostaniesz leasing lub najem.

DLA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH

Leasing aut osobowych na AutoCentrum to oferta tylko dla firm. Najem długoterminowy na samochód może zamówić zarówno firma, jak i osoba prywatna.

WIELE FIRM W JEDNYM MIESCU

Mamy dostęp do ofert wielu instytucji finansowych, dzięki czemu możesz liczyć na najlepszą ofertę finansowania auta dostępną aktualnie na polskim rynku.

BEZ KREDYTU

Z naszej oferty wyeliminowaliśmy kredyt samochodowy, jako instrument coraz mniej popularny, drogi oraz skomplikowany do pozyskania przez klienta.

1. Czy stawiasz na leasing samochodowy?

Pamiętaj, że w ofercie AutoCentrum mamy tylko leasing dla przedsiębiorców.

Jeśli nie do końca wiesz czy auto leasing jest dla Twojej firmy – pomożemy Ci w wyborze!

2. Czy wolisz wziąć auto w najem długoterminowy?

Pamiętaj, że na AutoCentrum o najem może wystąpić zarówno firma, jak i osoba prywatna.

By mieć pewność czy wybrać najem długoterminowy aut, sprawdź nasze podpowiedzi!

AutoCentrum - szeroki wybór i finansowanie aut. Tu biorą samochody w leasing i najem długoterminowy samochodów osobowych

Kiedy sięgać po auto-leasing?

1

Sprawdźmy, co łączy się z leasingiem samochodu? To ułatwi decyzję w kwestii tej formy finansowania aut.

Wybierając leasing na firmę auta nowego lub używanego musisz pamiętać o tym, że:

 • Opłacasz regularne raty leasingowe, w których poza zyskiem finansującej samochód firmy, zawiera się spłata wartości samochodu. To powoduje, że miesięczne raty leasingu są istotnie wyższe od opłat abonamentowych za wynajem. Jednak auto po leasingu przejdzie na Twoją własność. Auto z najmu musisz natomiast oddać.
 • W ramach raty leasingowej nie opłacasz dodatkowych usług, np. za serwis czy wymianę opon. Jedynie co, to z reguły wybierasz odpowiednie ubezpieczenie OC/AC/GAP oferowane najczęściej na korzystnych warunkach z leasingiem. Sam zatem i na własny koszt będziesz dokonywać przeglądów okresowych czy wymiany opon a gdy leasingowane auto ucierpi w wypadku, zgłosisz leasingodawcy warsztat, w którym je naprawisz.
 • Dysponujesz samochodem jakbyś był jego właścicielem i nie ogranicza cię limit kilometrów. Musisz pilnować jednak zawartych w umowie schematów postępowania. Np. na wypadek stłuczki Twoja autonomia związana z eksploatacją samochodu jest szeroka choć musisz swoje decyzje zgłosić leasingodawcy – np. gdzie oddasz auto do naprawy.
 • Zawierasz umowę na okres minimum 2 lat, przy czym długość jej trwania może wynosić od 5 do nawet 8 lat. Przez ten okres nie będziesz mógł liczyć na zniżki w ubezpieczeniu OC/AC, jeśli prywatnie takowe posiadasz albowiem samochód nie będzie Twoją własnością.
 • Możesz, choć nie musisz, dokonać wykup samochodu za przyjętą, najczęściej bardzo niską wartość – często 1%. Po wykupie możesz sprzedać auto za cenę obowiązującą aktualnie na rynku. A jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, jako osoba fizyczna to dodatkowo możesz uniknąć podatku dochodowego i VAT przy darowiźnie i późniejszej odsprzedaży tego auta.
 • Z reguły możesz liczyć na procedurę uproszczoną przyznania tej formy finansowania samochodu. Jest szybka i mało skomplikowana. Dodatkowo, dzięki opłacie wstępnej, którą z reguły wymaga leasing, potwierdzasz swoją wiarygodność finansową. Jeśli więc zaczynasz dopiero przygodę z biznesem i dysponujesz wkładem własnym na poziomie 10% - 20% to łatwiej skorzystasz z auto leasingu niż z wynajmu długoterminowego, który może być odmowny.
Kiedy leasing auta

Jeśli upatrzone auto to mało popularny samochód lub z wyższego segmentu skłaniaj się w kierunku leasingu. Przy wynajmie miesięczny abonament za taki samochód będzie dużo wyższy.

Kiedy auto leasing

Jeśli chcesz wykupić auto w celu dalszego jego użytkowania lub odsprzedaży kieruj się stronę leasingu. Pamiętaj, że im wyższą kwotę wykupu ustalisz, tym niższe miesięczne raty będziesz płacić.

FORMULARZ NA FINANSOWANIE AUT
LEASINGIEM DLA FIRM

Leasing na auto

Jakie auto chcesz wziąć w leasing?

Stan:*
Formularz zamówienia leasingu na samochód nowy lub używany

Auto Leasing

Skorzystaj z tego formularza, jeśli chcesz wziąć leasing na samochód nowy albo używany, który nie znajduje się w ofercie AutoCentrum. Wypełniony i przesłany formularz będzie stanowił wstępny wniosek o leasing samochodu osobowego dla Twojej firmy. Zapytanie o leasing trafi do najważniejszych firm leasingowych w Polsce. O ofertach i kolejnych krokach będziemy Cię informować telefonicznie oraz e-mailowo.

20 firm leasingowych

Nasi partnerzy finansowi - banki i towarzystwa leasingowe - otrzymają zapytanie o leasing dla Twojej firmy. Najlepszą ofertę otrzymasz na e-mail.

Ubezpieczenie OC/AC/GAP

Jeśli tylko zechcesz do umowy leasingu dobierzemy najkorzystniejsze, obowiązkowe ubezpieczenie OC/AC oraz dobrowolny aczkolwiek polecany GAP.

Procedura uproszczona

Gdy tylko jest możliwość aplikujemy o udzielenie leasingu w ramach procedury uproszczonej. Odpowiedni formularz prześlemy na e-mail.

Umowa w Twoim biurze

Na podpisanie umowy leasingowej przyjedziemy do Ciebie byś nie fatygować Cię wizytą w banku. Auto odbierzesz zaś samodzielnie od sprzedawcy.

ZAMÓW LEASING ONLINE
Leasing na auto

Jakie auto chcesz wziąć w leasing?

Stan: *
AutoCentrum - tu sfinansujesz auto najmem długoterminowym - wynajem aut dla firm i osób prywatnych
 • Firma wynajmująca bierze na siebie koszty związane z obsługą administracyjną pojazdu (tak, jak przy leasingu) oraz wszelkie usługi serwisowe. Oczywiście poza kosztami paliwa czy opłatami za przejazd autostradami. Nie musisz zawracać sobie głowy naprawami, przeglądami okresowymi, wykupywaniem polisy OC/AC czy ubezpieczenia GAP. Do Ciebie należy terminowe regulowanie ustalonej opłaty miesięcznej i doprowadzanie auta do wskazanego autoserwisu, jeśli przydarzy Ci się kraksa albo przyjdzie czas na przegląd okresowy czy wymianę ogumienia lub oleju silnikowego.
 • Musisz zwrócić samochód do firmy finansującej po zakończeniu umowy. To ściśle determinuje sposób postępowania z autem. Osoby, które dobrze czują się z narzuconym rygorem ani nie myślą o tuningu auta odnajdą się dobrze w ścisłych procedurach postępowania na wypadek awarii samochodu, przy wymianie opon czy corocznych przeglądach.
 • Uwalniasz się od konieczności znalezienia kupca na Twój samochód po zakończeniu trwania umowy. Choć sprzedaż zadbanego auta i duży popyt na używane samochody w naszym kraju powodują, że nabywcę łatwo znaleźć to sytuacja, w której nie trzeba zajmować się sprzedażą samochodu jest dla wielu osób komfortowa i te osoby często wybierają najem długoterminowy.
 • Musisz zadeklarować ile w ciągu roku przejedziesz kilometrów. M.in. na tej podstawie kalkulowana jest wysokość raty miesięcznej. Firma, będąca właścicielem auta oblicza sobie w ten sposób ile straci ono na wartości w wyniku przejechanego kilometrażu i uwzględnia to w cenie abonamentu. Przy ustalaniu opłat uwzględnia się średnie przebiegi aut w skali kraju. Jeśli zatem nie planujesz podróży samochodem w 80 dni dookoła świata to nie narazisz się na przekroczenie ustalonego dla danej opłaty miesięcznej limitu kilometrów. Należy jednak pamiętać, że jego przekroczenie wiąże się ze stosowną dopłatą.

Kiedy warto wziąć najem długoterminowy?

2

Sprawdźmy, co łączy się z najmem długoterminowym samochodu? To uprości Twoją decyzję w kwestii tej formy finansowania aut.

Wybierając najem długoterminowy czyli auto w abonamencie pamiętaj, że:

 • Płacisz tylko za użytkowanie pojazdu, w tym przeglądy, wymiany kół, serwis czy ubezpieczenia. Choć i tu opłata miesięczna zawiera marżę firmy, od której wynajmujesz auto to nie spłacasz już jego wartości. Możesz oczekiwać zatem, że wysokość stałej raty miesięcznej będzie niższa niż przy auto leasingu.
 • Kontrakt wynajmu długoterminowego zawierasz na minimum 2 lata. Umowy te z reguły nie przewidują jednak dłuższego okresu niż 4 lub 5 lat. Tego czasu również nie zaliczysz do swojego okresu składkowego (na potrzebny zniżek na OC/AC) bo tak, jak w leasingu tak i w najmie długoterminowym nie będziesz właścicielem rzeczonego pojazdu.
 • Nie musisz się liczyć z wpłatą własną wymaganą w klasycznym leasingu. Choć leasingodawcy w swoich ofertach zapewniają o czynszach inicjalnych na poziomie nawet 1% to skłaniając się w kierunku wynajmu, opłatą wstępną możesz nie zawracać sobie w ogóle głowy. Pamiętaj jednak, że jeśli nie wykażesz wiarygodnych dochodów – najem może w ogóle nie dojść do skutku.
Kiedy najem długoterminowy

Jeśli priorytetem jest wygoda, przez którą należy rozumieć zwolnienie z obowiązku pilnowania terminów przeglądów, wymiany opon albo terminowego płacenia składki ubezpieczeniowej to auto w abonamencie będzie właściwym wyborem.

Kiedy auto na abonament

Tak samo będzie w przypadku, gdy często chcesz zmieniać samochody, np. co 3 lata. Po zakończeniu kontraktu na wynajem oddajesz samochód a w jego miejsce bierzesz nowy.

FORMULARZ NA FINANSOWANIE AUT
WYNAJMEM DŁUGOTERMINOWYM

Najem na auto

Co ma być przedmiotem najmu?

Podaj specyfikację pojazdu

Potrzebna jest dokładna specyfikacja by dokonać wyceny najmu

W tym celu możesz:

 • załączyć plik PDF ze specyfikacją i ceną auta lub
 • podać link do skonfigurowanego pojazdu ze strony producenta
Maksymalny rozmiar pliku: 1MB
Formularz zamówienia najmu długoterminowego na samochód nowy

Najem długoterminowy

Skorzystaj z tego formularza, jeśli chcesz zamówić wynajem długoterminowy na nowy samochód osobowy, który nie znajduje się w ofercie AutoCentrum. Wypełnione i przesłane zamówienie będzie stanowiło aplikację o auto w abonamencie dla Ciebie lub Twojej firmy. Twoje zapytanie trafi do najlepszych firm CFM na polskim rynku. O ofertach i kolejnych krokach będziemy Cię informować telefonicznie oraz e-mailowo.

Tylko nowe auta

W najem długoterminowy możesz wziąć tylko fabrycznie nowy samochód, wcześniej niezarejestrowany.

Specyfikacja

Pobierz specyfikację samochodu w PDFie od dealera lub przygotuj link do konfiguratora auta od wybranego producenta.

Krajowa dystrybucja

Auto musi pochodzić z krajowej sieci dystrybucji, na które dealer wystawi fakturę oraz posiadać pełną gwarancję.

PArametry najmu

Zastanów się jaki budżet netto chcesz przeznać na ratę miesięczną oraz ile kilometrów rocznie chcesz przejeżdżać autem?

ZAMÓW NAJEM ONLINE
Najem na auto

Co ma być przedmiotem najmu?

Podaj specyfikację pojazdu

Potrzebna jest dokładna specyfikacja by dokonać wyceny najmu

W tym celu możesz:

 • załączyć plik PDF ze specyfikacją i ceną auta lub
 • podać link do skonfigurowanego pojazdu ze strony producenta
Maksymalny rozmiar pliku: 1MB

Sprawdź, co jeszcze znajdziesz na AutoCentrum?

Salon samochodowy

Czy znajdziesz tu nowe auto dla siebie?

Auto przewodnik

Podpowie, jak najkorzystniej kupić auto?

Ubezpieczenie GAP

Dowiesz się wszystkiego i może zamówisz?

Sprzedanych aut
Udzielonych najmów
Umów leasingowych
Polis gap
Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!